Alba: Accident mortal între o cisternă cu gaz lichefiat şi un autoturism, pe DN 1, la Oiejdea. Coloana de maşini se întinde acum pe câţiva kilometri!

Pericol de explozie! Un accident, în urma căruia 3 persoane şi-au pierdut viaţa, a avut loc azi, în jurul orei 15.20, pe DN 1, în zona Oiejdea.

O cisternă care transporta gaz lichefiat a intrat frontal într-o maşină, în urma căruia trei persoane care se aflau în autoturism au decedat.

Circulaţia se desfăşoară pe un singur sens de mers.

La faţa locului au ajuns mai multe echipaje de poliţie, SMURD şi ambulanţe.

Update 1:

Ambuteiajul provocat în trafic a făcut ca pe o distanţă de aproximativ 5 kilometri pe ambele sensuri să se întindă o coloană de autoturisme. Mulţi dintre şoferi, pentru a evita aglomeraţia produsă de accidentul mortal fac cale întoarsă şi caută rute ocolitoare pentru a depăşi zona.

Update 16.45: Traficul în zonă a fost reluata fost reluat.

Pasagerii din faţă ai autoturismului, marca Volkswagen Passat, care au decedat în urma impactului sunt doi fraţi din Abrud, în vârstă de 20, respectiv 22 de ani şi un tânăr din comuna Bistra. Cea de a treia victimă se afla pe bancheta din spate a maşinii.

Autoturismul condus de tânărul abrudean, din cauza unei depăşiri riscante sau a vitezei excesive, a intrat pe contrasens şi s-a izbit frontal de autocisterna încărcată cu gaz. Cei trei pasageri au murit pe loc, iar maşina în care aceştia se aflau a fost practic spulberată.

 

Bogdan PRESECAN

Email:bogdanpresecan@yahoo.com
Tel: 0734.771.136


Acest articol a fost citit de 344 ori

28 Răspunsuri la Alba: Accident mortal între o cisternă cu gaz lichefiat şi un autoturism, pe DN 1, la Oiejdea. Coloana de maşini se întinde acum pe câţiva kilometri!

  1. bula 27 iunie 2012 la 18:30

    O cisternă care transporta gaz lichefiat a intrat frontal într-o maşină,

    Autoturismul condus de tânărul abrudean, din cauza unei depăşiri riscante sau a vitezei excesive, a intrat pe contrasens şi s-a izbit frontal de autocisterna încărcată cu gaz.

    Cine a intrat? Cisterna sau autoturismul?

    Dumnezeu sa-i odihneasca. Condoleanle Familiilor.

    • mihai 28 iunie 2012 la 21:47

      de vina sunt parintii baietilor din abrud (mari patroni) care le-au cumparat aceasta masina, puteau lovii o alta masina si poate mureau alti oamenii nevinovati, baiatul din bistra cred ca a fost la locul si momentul nepotrivit(dumnezeu sa te odihneasca)

    • anonim 1 iulie 2012 la 21:50

      CINE A INTRAT IN CINE???????????????//// ne rugam la dumnezeu sa se afle adevaru…….copiii astia au murit fara vina …….. unde e masina depasita???????????? doamne fa dreptate pentru acesti ingeri Dumnezeu sa-i aiba in paza lui

      197

  2. f 27 iunie 2012 la 18:35

    Masina a intrat intr-o depasire riscanta si nu a mai putut evita cisterna care circula regulamentar din sens opus. Acum esti multumit ?

  3. alexandra 27 iunie 2012 la 19:36

    unde duce inconstienta…daca s-ar fi gandit de doua ori inainte sa intre in depasire.pacat de tinerea lor Dumnezeu sa-i odihneasca!!Doamne, ce poate fi in sufletul parintilor?!

  4. Narcis 27 iunie 2012 la 20:06

    slabe masini VW Passat daca au murit dintr-un fleac de accident acei habarnisti

    • simona c. 1 iulie 2012 la 23:21

      ”Domnu ” narcis……da-ti glont!

  5. f 27 iunie 2012 la 20:33

    Narcis, ar trebuii sa-ti fie rusine. Indiferent de ce ar fi facut nu suntem noi in masura sa-i judecam, sa ne radem de ei sau sa-i facem habarnisti. Dumnezeu sa-i ierte!

  6. cg 27 iunie 2012 la 20:43

    narcis da-ti 2 palme…

  7. laura 27 iunie 2012 la 20:43

    Dumnezeu sa ii odihneasca in pace!!! Condoleante familiilor indurerate.

  8. ale 27 iunie 2012 la 21:46

    daca era un ”’fleac de accident”’ asa cum spui tu,ar fi scapat cu viata….si te rog decat sa spui tampenii mai bine abtinete…

  9. ANDREI 27 iunie 2012 la 23:09

    NARCIS, mai bn zi sa te fereasca dumnezeu,dumnezeu sa-i odihneasca in pace!!!:((

  10. alina 27 iunie 2012 la 23:17

    La scurt timp dupa producerea accidentului am ajuns in drept cu cele 2 masini in acelasi timp ajunsese si o masina de politie, credeti-ma cum aratau acesti baieti inauntru.. nu cred ca ati vrea vreodata sa vedeti asa ceva nu a fost un “fleac de accident” ci un foarte grav accident,s-au ciocnit cu o cisterna nu cu un Tico!Norocul a fost ca cisterna nu avea scurgeri pt ca daca era contrar va puteti si voi imagina ce ar fi iesit… Dumnezeu sa ii odihneasca si restu aveti grija la drum si ganditi de 2 ori inainte sa faceti ceva necugetat.

  11. gabriel 27 iunie 2012 la 23:23

    Dumnezeu sa-i odihneasca in pace :( (:((….condoliante familiei.

  12. Alexandra 28 iunie 2012 la 0:56

    Nu cred ca i`ai cunoscut,ca sa`i judeci!! Plus ca nu esti in masura sa faci asta!! Are grija Dumnezeu de chestiile astea! Din spateele tastaturii toti suntem smecheri,dar nu vrei sa stii ce e in sufletele noastre si cate persoane nu dorm la ora asta din cauza celor intamplate!!! Cred ca ar fi cazul sa gandesti mai mult si sa vorbesti mai putin,si cel mai importat sa nu`ti judeci aproapele pentru ca tu la randul tau vei fi judecat!! Au fost niste baieti cu suflete mari,si pe buna dreptate,pe ei nu`i lauda nimeni doar pentru ca au murit si asa trebuie laudati!! Au fost 2 baieti exceptionali! M`am adresat lui Narcis! Cat despre Marius si Marcel,vor ramane in sufletele si amintirea noastra mult timp de acum incolo,si ne vom aminti de ei cu drag:( Dumnezeu sa`i aiba in paza Lui!!!

  13. Roxana 28 iunie 2012 la 1:54

    au ramas in urma doi parintii indureratii,rudele si prieteni care au ramas socati si inca nu le vine sa creada de cele intamplate ..erau mult prea tinerii!..noi restu care am ramas ar trebui sa invatam din greseliile altora si mai ales cand e cineva apropiat ..nu are cum sa nu iti pese cand te gandesti la ce au patit si nu are cum sa nu aibe un impact asupra noastra ..eu sunt inca socata si imi pare nespus de rrau erau doi baietii exceptionali !Dumnezeu sa ii aibe in paza!!

  14. Radu Morariu 28 iunie 2012 la 14:09

    Toti trei mi-au fost studenti si au fost niste tineri deosebiti. Din pacate o clipa de neatentie a adus atata suferinta in sufletele tuturor celor care i-au cunoscut.
    Dumnezeu sa-i odihneasca!!!
    Condoleante familiilor indurerate!!! Nimeni nu poate sa-si dea seama ce este in sufletul parintilor in aceste momente.

  15. Dana 28 iunie 2012 la 20:48

    Nu-l bagati in seama pe Narcis, citesc des ziarul si vad ca posteaza comenatarii la toate articolele, doar sa se afle in treaba.
    Se putea intampla oricui, oricand. Nu ne hotaram noi soarta. Este deja hotarata de mult, de Cel de sus.
    Aici a trebuit sa se incheie drumul celor 3 tineri.
    Dumnezeu sa-i odihneasca in pace!
    Haideti sa fim alaturi de familiile indurerate, macar prin aceste mesaje. Este foarte greu sa pierzi pe cineva drag. Poate candva o sa citeasca aceste randuri/mesaje. Nu este nevoie sa le amaram sufletul si mai mult.

  16. mihai 28 iunie 2012 la 21:50

    inconstienta totala din partea parintilor celor doi tineri din abrud,asa si-au stapanit copii cu masina puternica si fite

    • corina 29 iunie 2012 la 11:09

      ma “prietene” cum am mai spus cuiva pe aici…daca mata iti pune o foarfeca in mana si ti iti tai degetele , cine e de vina? ea sau tu ca esti prost si nu stii sa o folosesti?

    • simona c. 1 iulie 2012 la 23:23

      mihai e valabil si pentru tine…da-ti glont… citeste-mi comentariile mele care le-am dat la narcis pe site-ul asta sa vezi cum e situatia reala si sicner daca nici tu nu ai ce face…. glontu…..

  17. Sergiu 28 iunie 2012 la 23:51

    nu am auzit despre morti altceva decat:’baieti buni’,'suflete mari’,'la locul lor’,'persoane deosebite’…mai scutiti ma..nimeni nu moare degeaba!!!!!

    • corina 29 iunie 2012 la 11:13

      esti prost? deja ma enervati toti, adica tu nu mori pt ca esti sfantul lui peshte pe acest pamant? sau ce mata, daca injuri pe cineva tre sa te trazneasca al de sus? tu chiar esti de pe alta planeta bag de seama…un bun samaritean…atunci ai grija ce te paste dupa colt la prima ta greseala…:))) Doamne Doamne e cu ochii in 34567890 de parti ;)

    • simona c. 1 iulie 2012 la 23:19

      sincer iti spun ma deranjeaza foarte tare mesajul tau… nu cred ca esti in masura sa iti dai cu parerea … ma gandesc ca esti un frustrat care bea alcool zi si noapte ca viata nu i-a oferit o familie , o casa///// iti place sa imi dau cu parerea despre tine? ce spui? uite sa vezi ca sunt fata bun iti explic situatia…. baietii astia 2 …Marius si Marcel au fost 2 baieti cum orice mama si-ar dori sa aiba… sincer respect cum aveau astia 2 in ei rar gasesti…iti spun sincer nu cred ca i-am auzit nici macar o data injurand dar sa spui ca au fite…. chiar daca au parintii lor o situatie financiara mai buna ca noi ceilalti crede-ma ca ei nu erau fitosi ii stiu de cand eram mica ….iar referitor la tine …. tu nici macar nu sti cine sunt ei . asa ca te rog sa iti vezi de treaba ta de rutina vietii tale,…si lasa-ne in pace cu tristetea noastra si chiar te rog ….sincer … chiar nu te duce capu…mai bine spuneai si tu un”DUMNEZEU SA-I IERTE” decat sa pari tu intelegent… o seara faina sa ai si lasa prietene invidia in pace….sincer se vede ca nu ai cei 7 ani …..sti tu care

  18. Giorgiana 1 iulie 2012 la 13:14

    Ce rost isi au comentariile astea rele acum ?? pentru cei care nu au ce face,decat sa spuna vorbe rele,MARE RUSINE !!! @Sergiu ,ai impresia ca daca esti un om bun toata viata[ceea ce sigur nu e posibil] nu vei ajunge in pamant ca toti ceilalti ?? erau intr-adevar doi baieti deosebiti ..daca parintii le-au putut oferi totul ,de ce sa nu o faca ?..crezi ca daca parintii tai ar avea de unde sa-ti dea,nu ti-ar da ?? esti parte din ei ,normal ca ar vrea sa iti mearga cat mai bine in lumea asta !! ..se putea intampla indiferent de ce masina aveau .. si nu despre asta e vorba,a fost o fractiune de secunda ,de neatentie .. si s-a produs o catastrofa !oricui ii se poate intampla si sunt convinsa ca poate putini de aici stiti ce s-a intamplat cu adevarat ,nu mai comentati asa fara rost..au lasat in urma lacrimi infinite !!!..asa le-a fost lor scris ..numai Cel de sus ne stie viitorul fiecaruia intre noi ,oricare putem sa ne sfarsim viata in conditiile astea..nu avem de unde stii ! mai mult de atat , iti pot spune GARANTAT ca au fost doi baieti deosebiti si mereu au ajutat din bunurile lor .. au avut de unde si au facut fericite multe persoane ! spun asta pentru ca ii cunosc ,erau verisorii mei ! asa ca nu mai fiti atat de rautaciosi si nu mai judecati ,nu sunteti in masura de asta .. lasati-L pe cel de sus ,El stie tot ce trebuie !

  19. Giorgiana 1 iulie 2012 la 13:15

    @Narcis ,poate o sa treci si tu printr-un “fleac dinasta de accident” ..sa ne spui dupa daca esti intreg si traiesti !:-*

  20. Giorgiana 1 iulie 2012 la 13:19

    @mihai .. orice parinte vrea tot ce e mai bun pentru copii lui !! nu crezi ??? si lupti o viata intreaga ,pentru copilul tau,sa-i oferi tot ce are nevoie .. daca si-au permis sa le cumpere o masina buna ,nu inseamna ca sunt vinovati de moartea lor ! ..in plus de asta erau niste copii foarte atenti la condus si nu aveau obiceiul de a merge cu viteza .. s-a intamplat sa aiba acum viteza,din cauza unor profesori inconsitenti ! se gandeau ca pot sa zboare..nu mai fiti asa rautaciosi !!! nu`i judecati fara sa`i cunoasteti !

  21. simona c. 1 iulie 2012 la 23:30

    PENTRU CEI CARE NU AU CE FACE SI INCEP EI SA COMENTEZE AIUREA FARA SA GANDEASCA ATAT VA SPUN SA VA FEREASCA DUMNEZEU SA TRECETI PRIN CE TRECEM NOI TOTI ACUM…ASTA PENTRU TOTI”INTELIGENTII” CARE AU COMENTAT DE RAU PE CEI 2 … MA REFER LA CEI CARE HABAR NU AU CINE AU FOST MARIUS SI MARCEL…VAD DOAR NISTE FOTOGRAFII SI SPUN… CA SUNT BAIETI DE BANI GATA…. MACAR DACA ERAU FITOSI DAR AU FOST 2 BAIETI MINUTATI… SI 2 BAIETI CARE MERITAU SA AIBA UN VIITOR FRUMOS LA CAT ISI DOREAU SA MUNCEASCA SI SA-I FACA PE PARINTI FERICITI. DUMNEZEU SA-I IERTE