Cupa Coca Cola 2013, faza judeţeană, rezultatele etapei a 2-a *Colegiul Tehnic “Alexandru Domşa” Alba Iulia – calificată

Astăzi s-au disputat partidele contând pentru etapa a doua a Cupei Coca Cola, cea mai importantă competiţie fotbalistică între licee din ţară, ce adună în Alba 18 echipe la masculin şi 4 la feminin. Deja se ştie o echipă calificată în faza următoare, Colegiul Tehnic “Alexandru Domşa” Alba Iulia, aproape sigură de accederea în turneul final fiind şi Liceul “Dr. Lazăr Chirilă” Baia de Arieş – ambele având maximum de puncte

Dar iată rezultatele înregistrate: *Grupa 1 (Colegiul Tehnic “Apulum” Alba Iulia): *etapa a 2-a: Colegiul Militar “Mihai Viteazul” – Colegiul “Apulum” Alba Iulia 4-4 (2-0): Ionuţ Oros – 2, Adrian Codarcea, Florin Staicu/ Vlad Oprea, Adrian Matei, Alexandru Târnovean, Adrian Codarcea (aut); *Liceul cu Program Sportiv Alba Iulia – Seminarul Teologic Ortodox Alba Iulia 13-2 (3-1): Rareş Moga – 2, Darius Năcreală, Radu Contor – 6, Adrian Nanu – 2, Sorin Coţolan – 2 (toţi juniori ai Unirii Alba Iulia)/ Gheorghe Mic, Flavius Costea (şi în acest meci s-a înaintat o contestaţie împotriva LPS pentru utilizarea jucătorilor legitimaţi)

În clasament: 1. LPS Alba Iulia 4 (20-9), 2. Apulum 4 (12-4), 3. Colegiul Militar 2 (11-11), 4. Seminarul Teologic 0 (2-21).

*Grupa a 2-a (Colegiul Tehnic “Alexandru Domşa” Alba Iulia), etapa a 2-a:  *Col. Tehn. “Al. Domşa” – Liceul Tehnologic Sebeş 7-4 (4-4): Marius Bota – 3, Robert Balea – 2, Radu Sularea, Vasile Dobârtă/ Radu Cibu şi Alexandru Vulc – câte două; *Col. Tehn. “D. Pavel” Alba Iulia – Liceul de Arte Alba Iulia 8-6 (3-2): Viorel Benchea – 4, Nicolae Avram, Daniel Benchea, Ruben Bolea (autogol)/ Ruben Ciunganu, Lucian Ciuciumiş – 2, Rafael Popa, Alex Cioară (autogol), Andrei Avram;

În clasament: 1. Colegiul “Alexandru Domşa” 6 (14-8), 2. Colegiul “Dorin Pavel” 3 (12-13), 3. Liceul Sebeş 3 (10-11), 4. Arte 0 (10-14).

*Grupa a 3-a (Liceul Teoretic Teiuş):  *“Titu Maiorescu” Aiud – “P. Maior” Ocna Mureş 3-2 (1-1): Antoniu Tătar – 2, Robert Nagy/ Tudor Cristea, Radu Costin; *Liceul Teoretic Teiuş – Liceul Tehnologic “Ştefan Manciulea” Blaj 8-2 (3-1): Raul Domşa – 3, Casian Cristea – 2, Alexandru Juncan, Radu Puia, Marcel Zoltan/ Ştefan Comănici, Andrei Moldovan, Colegiul Naţional “Inochentie Micu Clain” Blaj – a stat;

În clasament: 1. Liceul Teiuş 3 (8-2), 2. “Petru Maior” Ocna Mureş 3 (6-6), 3. “Titu Maiorescu” Aiud 3 (5-5), 4. “IMC” Blaj 0 (3-4), 5. “Ştefan Manciulea” Blaj 3 (5-10).

*Grupa a 4-a (Liceul  Tehnologic Silvic  Câmpeni):  *Liceul “Dr. Lazăr Chirilă” Baia de Arieş – Col. Naţ. “Avram Iancu” Câmpeni 3-1 (2-1): Sorin Voicu – 2, Gabriel Oaidă/ Paul Mucea; *Lic. Tehnologic “Ţara Moţilor” Albac – Liceul  Tehnologic Silvic  Câmpeni 2-8 (1-2): Marian Pleşa, Cosmin Scrob/ Nicolae Ianc, Petru Boca – 3, Cătălin Vârtei, Ionuţ Râşteiu – 3.

În clasament: 1. Baia de Arieş 6 (12-2), 2. Silvic Câmpeni 3 (10-5), 3. “Avram Iancu” Câmpeni 3 (4-5), 4. Albac 0 (3-17).


 

Dan HENEGAR

2 Răspunsuri la Cupa Coca Cola 2013, faza judeţeană, rezultatele etapei a 2-a *Colegiul Tehnic “Alexandru Domşa” Alba Iulia – calificată

  1. Cosmin Scrob 28 februarie 2013 la 19:33

    In grupa 4,de la Liceul Tehnologic Tara Motilor Albac,numele unui jucator este scris gresit la marcatori,acesta chemandu-se Cosmin Scrob,nu Schiob.
    Va Multumesc !

  2. Aiudean 1 martie 2013 la 20:57

    Dar si Gabriel Oaida este legitimat la Baia!