FOTO/VIDEO: Gala Performerilor -Vezi şcolile de nota 10 şi cine sunt cei mai valoroşi profesori şi elevi din judeţul Alba

Duminică seară, începând cu ora 17.00, la sala Ball Room a Alba Mall, a avut Gala Performerilor din judeţul Alba, un eveniment în cadrul căruia au fost premiaţi cei mai valoroși elevi, cele mai bune cadre didactice din judeţ şi cele mai competitive unităţi şcolare. Gala a fost organizată, pentru al doilea an consecutiv, de Consiliul Județean Alba.

Au fost recompensaţi cu diplome şi premii în valoare totală de 50.000 de lei peste 300 de elevi şi cadre didactice care s-au remarcat prin rezultatele obţinute în cursul anului şcolar 2011-2012.

 În cadrul aceluiaşi eveniment au fost premiaţi, în cadrul proiectului Şcoala de nota 10, şcolile, profesorii şi elevii care au contribuit la obţinerea unor rezultate deosebite în educaţie. La acest proiect, realizat în premieră de Consiliul Judeţean Alba în parteneriat cu Inspectoratul Şcolar Judeţean Alba, au participat aproape 50% din unităţile de învăţămând din judeţ.

Valoarea totală a premiilor acordate în cadrul proiectului Şcoala de nota 10 se ridică la suma de 200.000 de lei, iar valoarea celui mai mare premiu este de cincisprezece mii de lei.

Evenimentul a fost prezentat de Elena Anghel, Sorina Oprean şi jurnalistul Dan Lungu. Premiile au fost înmânate de Ion Dumitrel preşedintele Consiliului Judeţean Alba, Alin Cucui vicepreşedinte al aceleaşi instituţii şi inspectorul general adjunct al ISJ Alba.

În timpul decernării premiilor, Ion Dumitrel şi-a exprimat o nemulţumire legată de proiectul Şcoala de nota 10 la care s-au înscris sub 50% din şcolile din judeţul Alba. Acesta a sugerat faptul că unora dintre directorii unităţilor şcolare le-ar fi fost teamă să facă acest lucru din motive de conjunctură politică. Preşedintele CJ Alba a transmis un mesaj hotărât primarilor şi directorilor de şcoli ca anul viitor să se înscrie în competiţia “Şcoala de nota 10″, pentru că educaţia este cea care are de câştigat.

Mai multe fotografii de la eveniment puteţi vedea pe pagina de facebook a ziarului Unirea.

Lista celor mai valoroşi profesori din judeţul Alba:

Nr. crt. Nume, prenume  Unitatea de învațământ
1 BÎRSAN IOAN COLEGIUL  NAŢIONAL “LUCIAN BLAGA ” SEBEŞ
2 DRAGHITA ANCA COLEGIUL  NAŢIONAL “LUCIAN BLAGA ” SEBEŞ
3 DREGHICIU LUCIA COLEGIUL  NAŢIONAL “LUCIAN BLAGA ” SEBEŞ
4 MANCIULEA MARIA COLEGIUL  NAŢIONAL “LUCIAN BLAGA ” SEBEŞ
5 MUCENICU ADINA COLEGIUL  NAŢIONAL “LUCIAN BLAGA ” SEBEŞ
6 ELEKES DANIELA COLEGIUL  NAŢIONAL “LUCIAN BLAGA ” SEBEŞ
7 BULBUCAN  MIOARA COLEGIUL  NAŢIONAL “LUCIAN BLAGA ” SEBEŞ
8 DRĂGUȘ DELIA COLEGIUL  NAŢIONAL “LUCIAN BLAGA ” SEBEŞ
9 FÂNTÂNĂ ANA COLEGIUL  NAŢIONAL “LUCIAN BLAGA ” SEBEŞ
10 POPA DINA COLEGIUL  NAŢIONAL “LUCIAN BLAGA ” SEBEŞ
11 DĂRĂMUŞ ELENA COLEGIUL  NAŢIONAL “LUCIAN BLAGA ” SEBEŞ
12 LORINTZ LILIANA COLEGIUL  NAŢIONAL “LUCIAN BLAGA ” SEBEŞ
13 TODOR PETRU COLEGIUL  NAŢIONAL “LUCIAN BLAGA ” SEBEŞ
14 MOGA NICOLAE COLEGIUL  NAŢIONAL “LUCIAN BLAGA ” SEBEŞ
15 GEORGETA BUT COLEGIUL  NAŢIONAL “LUCIAN BLAGA ” SEBEŞ
16 TEREZA CÂNDEA COLEGIUL  NAŢIONAL “LUCIAN BLAGA ” SEBEŞ
17 DAMIAN FEKETE ADELINA COLEGIUL  NAŢIONAL “LUCIAN BLAGA ” SEBEŞ
18 STERCA CRISTINA COLEGIUL  NAŢIONAL “LUCIAN BLAGA ” SEBEŞ
19 OPRIŢA IOANA COLEGIUL  NAŢIONAL “LUCIAN BLAGA ” SEBEŞ
20 ŞTEFAN DIANA COLEGIUL  NAŢIONAL “LUCIAN BLAGA ” SEBEŞ
21 NISTOR NICOLAE COLEGIUL  NAŢIONAL “LUCIAN BLAGA ” SEBEŞ
22 BECA FELICIA COLEGIUL ECONOMIC “Dionisie Pop Marţian” – ALBA IULIA
23 CIOCAN CARMEN COLEGIUL ECONOMIC “Dionisie Pop Marţian” – ALBA IULIA
24 DĂRĂMUŞ MARCELA COLEGIUL ECONOMIC “Dionisie Pop Marţian” – ALBA IULIA
25 MIHAELA STANCIU COLEGIUL ECONOMIC “Dionisie Pop Marţian” – ALBA IULIA
26 MOGHIROIU ANA COLEGIUL ECONOMIC “Dionisie Pop Marţian” – ALBA IULIA
27 CUCEA RAMONA COLEGIUL ECONOMIC “Dionisie Pop Marţian” – ALBA IULIA
28 POPA VICTORIA COLEGIUL ECONOMIC “Dionisie Pop Marţian” – ALBA IULIA
29  DINCĂ CRISTIAN COLEGIUL ECONOMIC “Dionisie Pop Marţian” – ALBA IULIA
30 MITRICI STANCA COLEGIUL MILITAR LICEAL “Mihai Viteazul” – ALBA IULIA
31 IACOB ADELA COLEGIUL MILITAR LICEAL “Mihai Viteazul” – ALBA IULIA
32 LUPU LUCIA COLEGIUL MILITAR LICEAL “Mihai Viteazul” – ALBA IULIA
33 DURA SIMINA COLEGIUL MILITAR LICEAL “Mihai Viteazul” – ALBA IULIA
34 FĂRCAŞ PARASCHIVA COLEGIUL MILITAR LICEAL “Mihai Viteazul” – ALBA IULIA
35 CERBU VALER COLEGIUL NATIONAL  “HOREA CLOŞCA ŞI CRIŞAN ” ALBA IULIA
36 RUSU SOFICA COLEGIUL NATIONAL  “HOREA CLOŞCA ŞI CRIŞAN ” ALBA IULIA
37 MILEA ANNA COLEGIUL NATIONAL  “HOREA CLOŞCA ŞI CRIŞAN ” ALBA IULIA
38 GOTIA IOANA/ZISU MIHAELA COLEGIUL NATIONAL  “HOREA CLOŞCA ŞI CRIŞAN ” ALBA IULIA
39 ARABOAIE MARCEL COLEGIUL NATIONAL  “HOREA CLOŞCA ŞI CRIŞAN ” ALBA IULIA
40 SCHIAU SORIN COLEGIUL NATIONAL  “HOREA CLOŞCA ŞI CRIŞAN ” ALBA IULIA
41 PILŢU LUCIA COLEGIUL NATIONAL  “HOREA CLOŞCA ŞI CRIŞAN ” ALBA IULIA
42 TRIFON IONEL COLEGIUL NATIONAL  “HOREA CLOŞCA ŞI CRIŞAN ” ALBA IULIA
43 PALCU CARMEN COLEGIUL NATIONAL  “HOREA CLOŞCA ŞI CRIŞAN ” ALBA IULIA
44 MUREŞAN LAURA COLEGIUL NATIONAL  “HOREA CLOŞCA ŞI CRIŞAN ” ALBA IULIA
45 CORODEANU ILEANA COLEGIUL NATIONAL  “HOREA CLOŞCA ŞI CRIŞAN ” ALBA IULIA
46 SICOE PAMFIL COLEGIUL NATIONAL  “HOREA CLOŞCA ŞI CRIŞAN ” ALBA IULIA
47 CETEAN DANIELA COLEGIUL NATIONAL  “HOREA CLOŞCA ŞI CRIŞAN ” ALBA IULIA
48 ROTCHE ANDREEA COLEGIUL NATIONAL  “HOREA CLOŞCA ŞI CRIŞAN ” ALBA IULIA
49 BARBU ADRIANA COLEGIUL NATIONAL “AVRAM IANCU” CÎMPENI
50 STAB ILDIKO COlEGIUL NATIONAL “Bethlen Gabor” AIUD
51 KEREKES ERIKA COlEGIUL NATIONAL “Bethlen Gabor” AIUD
52 COZMA ANCA COlEGIUL NATIONAL “Bethlen Gabor” AIUD
53 BARDI MARGARETA COlEGIUL NATIONAL “Bethlen Gabor” AIUD
54 LÁZÁR EMŐKE COlEGIUL NATIONAL “Bethlen Gabor” AIUD
55 BUR MIRON COLEGIUL NAŢIONAL “DAVID PRODAN” CUGIR
56 ANDONE CLAUDIA COLEGIUL NAŢIONAL “DAVID PRODAN” CUGIR
57 MOLDOVAN ALINA COLEGIUL NAŢIONAL “DAVID PRODAN” CUGIR
58 TODERESCU ALIN COLEGIUL NAŢIONAL “DAVID PRODAN” CUGIR
59 ORGA LILIANA SERAFINA COLEGIUL NAŢIONAL “DAVID PRODAN” CUGIR
60 MĂRGINEAN LUCA COLEGIUL NAŢIONAL “I.M. CLAIN” BLAJ
61  MUNTEANU DINORA COLEGIUL NAŢIONAL “I.M. CLAIN” BLAJ
62 STOICA FICA COLEGIUL NAŢIONAL “I.M. CLAIN” BLAJ
63 MARIAN ANCA COLEGIUL NAŢIONAL “I.M. CLAIN” BLAJ
64 SUCIU ANDREA COLEGIUL NAŢIONAL “I.M. CLAIN” BLAJ
65 URSU SANDA COLEGIUL NAŢIONAL “I.M. CLAIN” BLAJ
66 GHIŢĂ ROMANŢA COLEGIUL NAŢIONAL “I.M. CLAIN” BLAJ
67 RUSU IONAŞ COLEGIUL NAŢIONAL ,,TITU MAIORESCU” AIUD
68 COSTAN ZAMFIRA COLEGIUL NAŢIONAL ,,TITU MAIORESCU” AIUD
69 GROZA SORIN COLEGIUL NAŢIONAL ,,TITU MAIORESCU” AIUD
70 GÂLEA GABRIELA COLEGIUL NAŢIONAL ,,TITU MAIORESCU” AIUD
71 SAS GHEORGHE COLEGIUL TEHNIC “ALEXANDRU DOMSA” ALBA IULIA
72 ZAHARIE DANTES COLEGIUL TEHNIC “ALEXANDRU DOMSA” ALBA IULIA
73 COSMA FLORIN COLEGIUL TEHNIC “ALEXANDRU DOMSA” ALBA IULIA
74 SÎNC CARMEN COLEGIUL TEHNIC “ALEXANDRU DOMSA” ALBA IULIA
75 LIMBĂŞAN IOAN COLEGIUL TEHNIC “ALEXANDRU DOMSA” ALBA IULIA
76 LĂPĂDUŞ IOAN COLEGIUL TEHNIC “ALEXANDRU DOMSA” ALBA IULIA
77 CREŢIU IRONIM COLEGIUL TEHNIC “ALEXANDRU DOMSA” ALBA IULIA
78 ANGHEL LIANA COLEGIUL TEHNIC “ALEXANDRU DOMSA” ALBA IULIA
79 ACHIM OVIDIU COLEGIUL TEHNIC “ALEXANDRU DOMSA” ALBA IULIA
80 MOGAN MARIA COLEGIUL TEHNIC “ALEXANDRU DOMSA” ALBA IULIA
81 CÎMPEAN ADELA COLEGIUL TEHNIC “ALEXANDRU DOMSA” ALBA IULIA
82 MANIȚIU BLANDINA COLEGIUL TEHNIC “ALEXANDRU DOMSA” ALBA IULIA
83 CĂLUGĂR DANIEL COLEGIUL TEHNIC “ION D.  LĂZĂRESCU” CUGIR
84 MICACIU ALEXANDRU COLEGIUL TEHNIC “ION D.  LĂZĂRESCU” CUGIR
85 NAPĂU DACIA COLEGIUL TEHNIC “ION D.  LĂZĂRESCU” CUGIR
86 PEREANU MARIANA COLEGIUL TEHNIC “ION D.  LĂZĂRESCU” CUGIR
87 KOVACS IBOLYA COLEGIUL TEHNIC AIUD
88 CIORTEA VERONICA COLEGIUL TEHNIC AIUD
89 TOMUŞ ELENA DOINA GRUP ŞCOLAR “Corneliu Medrea” – ZLATNA
90 ROMAN CONSTANTIN GRUP ŞCOLAR “Corneliu Medrea” – ZLATNA
91 TUTUIAN LUMINIŢA MARIA Liceul ” DR LAZĂR CHIRILĂ” BAIA DE ARIEŞ
92 COSTEA  LEONTIN Liceul “Horea, Cloşca şi Crişan” – Abrud
93 CIOFLICA MIRELA Liceul “Horea, Cloşca şi Crişan” – Abrud
94 BAR ALIN Liceul “Horea, Cloşca şi Crişan” – Abrud
95 ANCA ELISABETA CONSTANŢA Liceul “Horea, Cloşca şi Crişan” – Abrud
96 SIMINA MONICA IULIANA Liceul “Horea, Cloşca şi Crişan” – Abrud
97 IANCU ALINA-MARIETA Liceul “Horea, Cloşca şi Crişan” – Abrud
98 MARIAN RĂZVAN Liceul “Horea, Cloşca şi Crişan” – Abrud
99 BUBĂU BERTA LICEUL DE ARTE ALBA IULIA
100 LUNGU MARIANA LICEUL DE ARTE ALBA IULIA
101 FIŢ ANAMARIA LICEUL DE ARTE ALBA IULIA
102 LUPULESCU EMMA LICEUL DE ARTE ALBA IULIA
103 SEMIONOV LILIA LICEUL DE ARTE ALBA IULIA
104 PĂCURAR ALEXANDRA LICEUL DE ARTE ALBA IULIA
105 PARASCHIV EMILIAN LICEUL DE ARTE ALBA IULIA
106 VRÂNCEANU RITA LICEUL DE ARTE ALBA IULIA
107 MORARIU LAURA LICEUL DE ARTE ALBA IULIA
108 MAIER ADRIANA LICEUL DE ARTE ALBA IULIA
109 RODEAN CRISTIAN LICEUL DE ARTE ALBA IULIA
110 TUDOR DRAGOŞ LICEUL DE ARTE ALBA IULIA
111 FIŢ IOSIF LICEUL DE ARTE ALBA IULIA
112 ROMOŞAN OVIDIU LICEUL DE ARTE ALBA IULIA
113 CRĂCIUN CLAUDIU LICEUL DE ARTE ALBA IULIA
114 ZĂRNESCU TEODORA LICEUL DE ARTE ALBA IULIA
115 NICOARA CORNELIA LICEUL TEHNOLOGIC “Ştefan Manciulea” Blaj
116 CÎMPEAN DIDINA LICEUL TEHNOLOGIC SEBES
117 BUDOIU DUMITRU LICEUL TEHNOLOGIC SEBES
118 PIENARIU ANCA LICEUL TEHNOLOGIC SEBES
119 TUDORACHE CRISTINA LICEUL TEHNOLOGIC SEBES
120 FILIP ANA LICEUL TEHNOLOGIC SEBES
121  SCUTARU ADRIANA LICEUL TEHNOLOGIC SEBES
122 AVRAM RODICA LICEUL TEOLOGIC GRECO-CATOLIC SF. VASILE CEL MARE, BLAJ
123 SZABÓ MÁRTA LICEUL TEOLOGIC ROMANO CATOLIC “GMGK” ALBA IULIA
124 DIMEN ERIKA LICEUL TEOLOGIC ROMANO CATOLIC “GMGK” ALBA IULIA
125 BARNA ELENA LICEUL TEORETIC  “PETRU MAIOR” OCNA MURES
126 TECAR DAN LICEUL TEORETIC  “PETRU MAIOR” OCNA MURES
127 HAUSNER MARGARETA SCOALA “SFÂNTUL IOSIF” ALBA IULIA
128 GHERVAN ADINA SCOALA “SFÂNTUL IOSIF” ALBA IULIA
129 NISTOR IOAN SCOALA GIMNAZIALA  “MIHAIL KOGALNICEANU” SEBES
130 POPEIU MINODORA SCOALA GIMNAZIALA  CARPINIS
131 LAZAR LILIANA SCOALA GIMNAZIALA  CIMPENI
132 NEGREA IULIANA SCOALA GIMNAZIALA “IULIU MANIU” VINTU DE JOS
133 CONSTANTIN ADRIANA SCOALA GIMNAZIALA “MIHAI EMINESCU” ALBA IULIA
134 ŢĂRAN ILEANA SCOALA GIMNAZIALA “MIHAI EMINESCU” ALBA IULIA
135 OARGA ADINA SCOALA GIMNAZIALA “MIHAI EMINESCU” ALBA IULIA
136 TĂNASE RODICA SCOALA GIMNAZIALA “MIHAI EMINESCU” ALBA IULIA
137 FURDUI MIRUNA SCOALA GIMNAZIALA “MIHAI EMINESCU” ALBA IULIA
138 SAVA CORINA SCOALA GIMNAZIALA “MIHAI EMINESCU” ALBA IULIA
139 MARIAN ANCA SCOALA GIMNAZIALA “MIHAI EMINESCU” ALBA IULIA
140 NIȚU ANGELA SCOALA GIMNAZIALA “O.HULEA” AIUD
141 NISTOR SIMONA SCOALA GIMNAZIALA “SEPTIMIU ALBINI” CUT
142 PUSCAS SIDONIA SCOALA GIMNAZIALA “SIMION LAZAR” Lunca Mureşului
143 PAŞCA MARIA SCOALA GIMNAZIALA “SIMION PANTEA” SALCIUA
144 BOKK IULIANA SCOALA GIMNAZIALA “TOMA COCISIU” Blaj
145 GAVRILUŢ DOINA SCOALA GIMNAZIALA “TOMA COCISIU” Blaj
146 VĂSUŢI NICOLETA SCOALA GIMNAZIALA ”SINGIDAVA” CUGIR
147 BORZA MONALISA SCOALA GIMNAZIALA ”SINGIDAVA” CUGIR
148 LAIOŞ MIHAELA SCOALA GIMNAZIALA NR.2 SEBES
149 RĂULEA DELIA SCOALA GIMNAZIALA NR.2 SEBES
150 ZDREBGHIA MARIA SCOALA GIMNAZIALA NR.2 SEBES
151 SCHIAU SANFLORA SCOALA GIMNAZIALA NR.2 SEBES
152 MITEA CORNEL SCOALA GIMNAZIALA NR.3 CUGIR
153 CIBU   MARIA SCOALA GIMNAZIALA PETRESTI
154 PR. PROF. DR. FLORIN BOTEZAN SEMINARUL TEOLOGIC LICEAL ORTODOX “MITROPOLIT SIMION STEFAN” ALBA IULIA
155 PR. PETRUŢ ORMENIŞAN SEMINARUL TEOLOGIC LICEAL ORTODOX “MITROPOLIT SIMION STEFAN” ALBA IULIA
156 PR. PROF. DR. NICOLAE BOLEA SEMINARUL TEOLOGIC LICEAL ORTODOX “MITROPOLIT SIMION STEFAN” ALBA IULIA
157 PR. PROF. DR. EUGEN PINTEA SEMINARUL TEOLOGIC LICEAL ORTODOX “MITROPOLIT SIMION STEFAN” ALBA IULIA
158 RÎŞTEIU ANGELA SEMINARUL TEOLOGIC LICEAL ORTODOX “MITROPOLIT SIMION STEFAN” ALBA IULIA
159 CRIŞAN ELENA SCOALA GIMNAZIALA NR.3 CUGIR
160 DEMIAN GROZA LUCIA SCOALA GIMNAZIALA NR.3 CUGIR
161 POPA IONELA SCOALA GIMNAZIALA NR.3 CUGIR
162 IOVĂNESCU SOFIA SCOALA GIMNAZIALA NR.3 CUGIR
163 PEREANU MARIANA COLEGIUL TEHNIC “ION D.  LĂZĂRESCU” CUGIR
164 FLOREA TEOFIL Şcoala gimnaziala “VASILE GOLDIŞ” ALBA IULIA
165 TRIF CECILIA GEORGETA Şcoala gimnaziala “NICODIM GANEA” BISTRA
166 SELAGEA ADRIANA Şcoala gimnaziala “NICODIM GANEA” BISTRA
167  FILIMON ILDIKO Scoala Gimnaziala “Axente Sever” Aiud

 

Câştigătorii Proiectului “Şcoala de nota 10″:

Categoria Nivelul
şcolar
Mediul
Urban/Rural
Denumirea unităţii de învăţământ Localitatea Numele şi prenumele Premiul
obținut
Unitate
de
învăţământ
Preşcolar Urban Grădiniţa cu Program Normal Nr. 2 Câmpeni  -  I
Grădiniţa cu Program Normal Nr. 2 Zlatna  -  II
Grădiniţa cu Program Normal Nr. 2 Ocna Mureş  -  III
Rural Grădiniţa cu Program Normal  Cricău  -  I
Grădiniţa cu Program Normal  Fărău  -  II
Grădiniţa cu Program Normal  Vinţu de Jos  -  III
Şcoala
Generală
Urban Şcoala Gimnazială “Ovidiu Hulea”  Aiud  -  I
Şcoala Gimnazială “Avram Iancu”  Alba Iulia  -  II
Şcoala Gimnazială “Mihai Eminescu”  Abrud  -  III
Rural Şcoala Gimnazială Fărău  -  I
Şcoala Gimnazială “Iuliu Maniu” Vinţu de Jos  -  II
Şcoala Gimnazială “Decebal” Cricău  -  III
Liceu Urban Colegiul Militar Liceal “Mihai Viteazul” Alba Iulia  -  I
Colegiul Tehnic “Alexandru Domşa” Alba Iulia  -  II
Liceul “Dr. Lazăr Chirilă” Baia de Arieş  -  III
Cadru
didactic
Preşcolar Urban Grădiniţa cu Program Normal Nr. 2 Câmpeni Miheţ Alina Elena I
Grădiniţa cu Program Normal Nr. 2 Câmpeni Popa Daniela II
Grădiniţa cu Program Normal Nr. 2 Câmpeni Chira Mihaela Ioana III
Rural Grădiniţa cu Program Normal  Cricău Pop Boncea Niculina Maria I
Grădiniţa cu Program Normal  Vinţu de Jos Rotaru Mihaela Maria II
Grădiniţa cu Program Normal  Cricău Moldovan Florina Simona III
Primar Urban Școala Gimnazială ”Vasile Goldiș” Alba Iulia Mărginean Gheorghe Vasile I
Școala Gimnazială ”Vasile Goldiș” Alba Iulia Mărginean Adriana Lucia II
Şcoala Gimnazială “Ovidiu Hulea”  Aiud Crișan Maria III
Rural Şcoala Gimnazială “Iuliu Maniu” Vinţu de Jos Hațegan Adina Diana I
Școala Gimnazială ”Nicolae Drăgan” Galda de Jos Lunca Mihaela II
Şcoala Gimnazială “Decebal” Cricău Muntean Viorica III
Cadru
didactic
Gimnaziu Urban Şcoala Gimnazială “Mihai Eminescu”  Alba Iulia Marinescu Rodica Florica I
Școala Gimnazială ”Vasile Goldiș” Alba Iulia Socaciu Ioan II
Școala Gimnazială  Câmpeni Petrea Otilia III
Rural Şcoala Gimnazială “Iuliu Maniu” Vinţu de Jos Herman Lucia I
Şcoala Gimnazială “Decebal” Cricău Blagu Ionela II
Școala Gimnazială ”Nicolae Drăgan” Galda de Jos Goia Nicoleta III
Liceu Urban Colegiul Militar Liceal “Mihai Viteazul” Alba Iulia Fărcaș Paraschiva I
Colegiul Militar Liceal “Mihai Viteazul” Alba Iulia Trifon Dorina II
Colegiul Militar Liceal “Mihai Viteazul” Alba Iulia Dura Simina III
Elev Primar Urban Şcoala Gimnazială “Mihai Eminescu”  Alba Iulia Todescu Amalia I
Şcoala Gimnazială “Mihai Eminescu”  Alba Iulia Iacob Ilinca II
Şcoala Gimnazială “Mihai Eminescu”  Alba Iulia Gligor Ana Maria III
Rural Şcoala Gimnazială “Iuliu Maniu” Vinţu de Jos Cioran Paula I
Şcoala Gimnazială Fărău Ludoșan Eduard II
Şcoala Gimnazială Fărău Boholțan Alin III
Gimnaziu Urban Şcoala Gimnazială “Mihai Eminescu”  Alba Iulia Lazăr iulia Cătălina I
Şcoala Gimnazială “Mihai Eminescu”  Alba Iulia Bozdog raluca delia II
Şcoala Gimnazială “Mihai Eminescu”  Alba Iulia Giurgiu Dorian Mihai III
Rural Şcoala Gimnazială Fărău Șerban Raluca Roxana I
Şcoala Gimnazială Doștat Matieș Ioana II
Şcoala Gimnazială Doștat Matieș Iulia II
Şcoala Gimnazială “Decebal” Cricău Perfene Lorena III
Liceu Urban Colegiul Tehnic  Aiud Maier Ioana Maria I
Colegiul Tehnic ”David Prodan” Cugir Arion Iulia II
Grupul Școlar Forestier Câmpeni Purcel Petronela III
Liceul ”Horea, Cloșca și Crișan” Abrud Pavel Nicoleta III

 

Lista celor mai valoroşi elevi din judeţul Alba:

NUMELE ȘI PRENUMELE Disciplina Etapa Etapa Premiu ȘCOALA DE PROVENIENȚĂ
DUŞE V. DRAGOŞ-VASILE FIZICA JUD Nat II COLEGIUL  NAŢIONAL “LUCIAN BLAGA ” SEBEŞ
EKART- JELMĂREAN
F. PATRICIA-CASIANA
LIMBA ENGLEZA JUD Nat mentiune
Cetean  Andreea LIMBA ENGLEZA JUD
Oprita O. Andra LIMBA GERMANA MODERNA JUD
Guta I. Andreas LIMBA GERMANA MODERNA JUD
Muller M. Phineas LIMBA GERMANA MODERNA JUD Nat mentiune
CAZACU   SERGIU GEOGRAFIE JUD
Roşca Anamaria RELIGIE  CULTUL ORTODOX JUD
CRINTEA E. MIRUNA CHIMIE JUD Nat mentiune
OLIMPIADA DE ŞTIINŢE PENTRU JUNIORI JUD
ANGHEL I.ANCA ELENA CHIMIE JUD
OLIMPIADA NAŢIONALĂ INTERDISCIPLINARĂ „ŞTIINŢELE PĂMÂNTULUI” JUD
FILIP PAUL MATEMATICA JUD
BELDEAN G. ANA-CĂLINA MATEMATICA JUD Nat mentiune
OLIMPIADA NAŢIONALĂ INTERDISCIPLINARĂ „ŞTIINŢELE PĂMÂNTULUI” Nat mentiune
HĂPRIAN I. VLAD-IOAN MATEMATICA JUD
Sava Renata LIMBA SI LITERATURA ROMANA JUD Nat special
Rablou Maria LIMBA SI LITERATURA ROMANA JUD
Moldovan Ioana LIMBA SI LITERATURA ROMANA JUD
Marcu Roxana LIMBA SI LITERATURA ROMANA JUD Nat special
HEUTSCHI VLAD IOAN CONCURS NAȚIONAL DE INFORMATICĂ APLICATĂ JUD
CHIROIU CRISTINA Economie JUD
GIURGIU E CHRISTIAN LIMBA GERMANA Nat mentiune
PIŢU MELISA LIMBA ŞI LITERATURA ROMÂNĂ Nat special
Francesca Rayes Concursul internațional
„Poésie en liberté”
NAT INTERNATIONAL I COLEGIUL ECONOMIC “Dionisie Pop Marţian” – ALBA IULIA
Sinea Teodora Maria Economic administrativ JUD
Bogdan Mihai Economic administrativ JUD
Vinţan Raluca Teodora Turism şi alimentaţie JUD
JULAN  I. CĂLIN IOAN FIZICA JUD COLEGIUL MILITAR LICEAL “Mihai Viteazul” – ALBA IULIA
Nica Dan-Adrian LIMBA ENGLEZA JUD
FUNDEANU FLAVIUS MARIAN LIMBA FRANCEZA JUD
COMŞA PAULA Psihologie JUD
Oltean Alexandra ISTORIE JUD
VINȚAN G.V. MARIA-EUGENIA BIOLOGIE JUD Nat mentiune COLEGIUL NATIONAL
“HOREA CLOŞCA ŞI CRIŞAN ”
ALBA IULIA
CRISTEA M. MARIA-RALUCA BIOLOGIE JUD Nat mentiune
JURJ I.I.  IULIAN-GRAŢIAN BIOLOGIE JUD Nat mentiune
MARINA CRINA LIMBA ENGLEZA JUD
TULBURE  ANDREI GEOGRAFIE JUD
TULBURE  ANDREEA GEOGRAFIE JUD
GOŢIA DENISA RELIGIE  CULTUL ORTODOX JUD
DRÂMBĂREAN ANDREI RELIGIE  CULTUL ORTODOX JUD
SĂBĂU-TĂTAR LAURA LIMBA ITALIANA JUD Nat mentiune
PAŞTIU GEORGIA LIMBA ITALIANA JUD Nat mentiune
VẬNĂ ALEXANDRA
PETRONELA
LIMBA FRANCEZA
INTENSIV BILINGV
Nat mentiune
BREAZ VALENTIN MATEMATICA JUD
ANDREI SEICEAN INFORMATICĂ Nat II
RUSU ELISEI ANDREI INFORMATICA JUD
ISTRATE CĂTĂLIN FLAVIU INFORMATICĂ APLICATĂ JUD
ROMCEA IOANA DANIELA INFORMATICA JUD
CIOARĂ ANDREI IOAN INFORMATICA JUD Nat mentiune
DORIANI FRANCESCA LIMBA LATINA -GREACA JUD Nat mentiune
AILENEI ANDRADA ELENA ASTRONOMIE SI ASTRO FIZICĂ JUD
DRĂGAN VALD IONUŢ ISTORIE JUD Nat special
STAN RALUCA ANDREEA ISTORIE JUD Nat special
BARA ANDREEA LIMBA SI LITERATURA ROMANA JUD COLEGIUL NATIONAL
“AVRAM IANCU”
CÎMPENI
Moricz Melania LIMBA MAGHIARA JUD COLEGIUL NATIONAL
“Bethlen Gabor”
AIUD
Maxim Robert LIMBA MAGHIARA JUD
Vincze Boglarka LIMBA MAGHIARA JUD
Vinţe Robert LIMBA SI LITERATURA ROMANA MINORITATI JUD
Kiss Andreea LIMBA SI LITERATURA ROMANA MINORITATI JUD Nat I
SOCACI ANITA Olimpiada de religie – lb. maghiara, cultul  reformat JUD Nat II
FARKAS ORSOLYA Olimpiada de religie – lb. maghiara, cultul  reformat JUD
MOISZA ARNOLD Olimpiada de religie – lb. maghiara, cultul  reformat JUD
JUGARIU  MIHAI FIZICA JUD COLEGIUL NAŢIONAL
“DAVID PRODAN”
CUGIR
MATEMATICA JUD
ARION IULIA Filosofie JUD
CONCURSUL INTERDISCIPLINAR „CULTURĂ ȘI SPIRITUALITATE ROMÂNEASCĂ” JUD Nat III
CONCURSUL INTERDISCIPLINAR „CULTURĂ ȘI SPIRITUALITATE ROMÂNEASCĂ” NAT INTERNATIONAL III
PAUL TRIF MATEMATICA JUD Nat III
BORŞAN I.L. IOAN GABRIEL  FIZICA JUD COLEGIUL NAŢIONAL
“I.M. CLAIN”
BLAJ
SPĂTĂCEAN O.I.DAN ADRIAN IOAN LIMBA ENGLEZA JUD
MEGIEŞAN O.V. SERGIU FLORENTIN MATEMATICA JUD
POP DIANA ALEXANDRA  ASTRONOMIE ŞI ASTROFIZICĂ JUD
MOŞNEAG E.L. ANGELA MIHAELA OLIMPIADA JUDEŢEANĂ DE RELIGIE GRECO CATOLICĂ JUD
RADU N. SIMONA GIORGIANA OLIMPIADA JUDEŢEANĂ DE RELIGIE GRECO CATOLICĂ JUD
CURTA V.C.
ANDREEA LUCIA
OLIMPIADA NAŢIONALĂ
DE PEDAGOGIE
JUD Nat III
GLOGOVEŢAN V.
ALEXANDRA IOANA
OLIMPIADA NAŢIONALĂ
DE PEDAGOGIE
JUD Nat mentiune
ERSEK TIBOR ZOLTAN CONCURS NATIONAL DE
INFORMATICA APLICATA
JUD Nat mentiune
GÎNŢA I. ALINA MARIA OLIMPIADA JUDEŢEANĂ DE RELIGIE GRECO CATOLICĂ JUD
DECEAN GH.M. OVIDIU-CIPRIAN FIZICA JUD COLEGIUL NAŢIONAL
,,TITU MAIORESCU”
AIUD
MOGA C. ANCA BIOLOGIE JUD
DECEAN OVIDIU INFORMATICA JUD Nat III
BÂLC DIANA CONCURSUL NAȚIONAL”CULTURĂ ȘI SPIRITUALITATE ROMÂNEASCĂ” JUD
LIMBA SI LITERATURA ROMANA JUD Nat III
STREMŢAN D. DANIEL NICOLAE Electric, electrotehnic, electromecanic JUD COLEGIUL TEHNIC
“ALEXANDRU DOMSA”
ALBA IULIA
BÎSCA G. LAURENŢIU Electric, electrotehnic, electromecanic JUD
VARVARA G RONNY Concursul de Matematică Aplicată
,,Adolf Haimovici 2012”
JUD Nat mentiune
Electronică şi automatizări JUD Nat II
AVRAM N. DANIEL Electronică şi automatizări JUD
DICU G. ALEXANDRU EDUARD Mecanic JUD
TOROK LARISA ANDREEA CONCURSUL DE CHIMIE ”PETRU PONI” JUD COLEGIUL TEHNIC
“ION D.  LĂZĂRESCU”
CUGIR
NUȚIU PAUL ADORIAN Mecanic JUD
CSUCSI SZILARD  Construcţii şi instalaţii publice JUD COLEGIUL TEHNIC AIUD
GROZA CRISTIAN EUGEN Informatica aplicata JUD
CĂRĂBEŢ ŞTEFANIA CLAUDIA Educatie tehnologică JUD GRUP ŞCOLAR
“Corneliu Medrea”
ZLATNA
ARON MIHAI-ALEXANDRU MATEMATICA JUD
ŞOIT DIANA MĂDĂLINA Educatie tehnologică JUD Liceul ” Dr. Lazăr Chirilă”
BAIA DE ARIEŞ
NARITA  CATALIN GEOGRAFIE JUD Liceul
“Horea, Cloşca şi Crişan”
Abrud
DEOANCA N. D. DAN – CRISTIAN Educatie tehnologică JUD
TUHUŢ VLĂDUŢ
EMANUEL
CONCURS NATIONAL DE
INFORMATICA APLICATA
JUD Nat mentiune
PAŞCA C. ALINA MARIA PEDAGOGIE JUD Nat mentiune
Cioflică Ana RELIGIE  CULTUL ORTODOX JUD
PAVEL  N.V. NICOLETA CHIMIE JUD
Petaca Vasile Sorin LIMBA RROMANI JUD Nat mentiune
Petaca Ionuţ Valentin ISTORIA  SI TRADITIILE  ROMILOR JUD
DAVID CORINA VIOLETA Logica JUD
Clamba Ciprian INTERPRETARE INSTRUMENTALA SI COREGRAFIE JUD LICEUL DE ARTE
ALBA IULIA
Săndulache Alexandru INTERPRETARE INSTRUMENTALA SI COREGRAFIE JUD
Morar Andreea INTERPRETARE INSTRUMENTALA SI COREGRAFIE JUD
Rus Denisa INTERPRETARE INSTRUMENTALA SI COREGRAFIE JUD
Sărăcuţ Ruben INTERPRETARE INSTRUMENTALA SI COREGRAFIE JUD
Ţurcaş Iulia INTERPRETARE INSTRUMENTALA SI COREGRAFIE JUD
Şuşman Bianca INTERPRETARE INSTRUMENTALA SI COREGRAFIE JUD
Todor Naomi INTERPRETARE INSTRUMENTALA SI COREGRAFIE JUD
Gruian Emanuela  INTERPRETARE INSTRUMENTALA SI COREGRAFIE JUD
Ispas Denis INTERPRETARE INSTRUMENTALA SI COREGRAFIE JUD
Rusu Elisabeta INTERPRETARE INSTRUMENTALA SI COREGRAFIE JUD
Leş Damaris INTERPRETARE INSTRUMENTALA SI COREGRAFIE JUD
Oltean Adrian  INTERPRETARE INSTRUMENTALA SI COREGRAFIE JUD
Zaharescu Ana INTERPRETARE INSTRUMENTALA SI COREGRAFIE JUD
MARCU TUDOR  OLIMPIADA DE MUZICA – Teorie şi solfegii JUD
ŞTEFĂNOIU ALEXANDRU OLIMPIADA DE MUZICA – Chitară JUD
ŢUŢ IULIAN OLIMPIADA DE MUZICA – Contrabas JUD Nat II
CETEAN MICHAEL OLIMPIADA DE MUZICA – Cânt popular JUD Nat mentiune
SĂNDULACHE ALEXANDRU INTERPRETARE INSTRUMENTALA SI COREGRAFIE – VIOARA ZON
MORAR ANDREEA INTERPRETARE INSTRUMENTALA SI COREGRAFIE – PIAN ZON
POPA IOANA INTERPRETARE INSTRUMENTALA SI COREGRAFIE – PIAN ZON
ADAM ANTONIOS INTERPRETARE INSTRUMENTALA SI COREGRAFIE – FLAUT ZON
TEOC PAUL INTERPRETARE INSTRUMENTALA SI COREGRAFIE – CHITARA ZON
CORPADE ALEXANDRA INTERPRETARE INSTRUMENTALA SI COREGRAFIE – CHITARA ZON
Folea Florina Cristina Tehnologii – Tehnician in Industria alimentară JUD LICEUL TEHNOLOGIC
“Ştefan Manciulea”
Blaj
Covrig Laura Penina Industria alimentară JUD Nat III LICEUL
TEHNOLOGIC SEBES
Ungureanu Florentina Industrie textilă si pielărie JUD Nat mentiune
Breazu Roxana Industrie textilă si pielărie JUD
SIMU IULEANA  RELIGIE GRECO-CATOLICA JUD Nat III LICEUL TEOLOGIC
GRECO-CATOLIC
SF. VASILE CEL MARE, BLAJ
RAHAIAN MIHAI  RELIGIE GRECO-CATOLICA JUD
Fechita Catalin Ferenc LIMBA MAGHIARA JUD LICEUL TEOLOGIC ROMANO
CATOLIC “GMGK” ALBA IULIA
Fechita Luiza Maria LIMBA MAGHIARA JUD
Bartalis Kadar Apor LIMBA MAGHIARA JUD
ONIGA PATRICIA LIMBA LATINA JUD LICEUL TEORETIC
“PETRU MAIOR”
OCNA MURES
KONYA ANDREI  ISTORIE JUD
Franchini Ana Horiana LIMBA GERMANA MODERNA JUD Nat II SCOALA “SFÂNTUL IOSIF”
ALBA IULIA
PRECUPESCU ANDREI LIMBA GERMANA Nat III
BORCĂU I. DIANA ALEXANDRA CHIMIE JUD Nat mentiune
Breşan Andreea RELIGIE  CULTUL ORTODOX JUD SCOALA GIMNAZIALA
“MIHAIL KOGALNICEANU” SEBES
Nuţa Marian Ionut LIMBA RROMANI JUD SCOALA GIMNAZIALA  CARPINIS
Marti Claudia Denisa ISTORIE JUD
GOIA DANIELA LIMBA FRANCEZA JUD SCOALA GIMNAZIALA  CIMPENI
Barbusiu Ana Maria RELIGIE  CULTUL ORTODOX JUD SCOALA GIMNAZIALA
“IULIU MANIU” VINTU DE JOS
ROŞCA C. MÃLINA FIZICA JUD Nat mentiune SCOALA GIMNAZIALA
“MIHAI EMINESCU” ALBA IULIA
 ASTRONOMIE ŞI ASTROFIZICĂ JUD Nat
HAŢEGAN D. EMANUELA GABRIELA BIOLOGIE JUD
Bercu  Vlad LIMBA ENGLEZA JUD
OUŞ ANA MARIA Educatie tehnologică JUD
BOZDOG RALUCA DELIA Concursul Național +/-Poezie JUD
MATEMATICA JUD
CĂLIN LORENA MATEMATICA JUD Nat II SCOALA GIMNAZIALA
“O.HULEA” AIUD
BÂLC G. HOREA MATEMATICA JUD
Muntean Eden Natan FIZICA JUD Nat II SCOALA GIMNAZIALA
“AXENTE SEVER” AIUD
Popa Gabriela RELIGIE  CULTUL ORTODOX JUD SCOALA GIMNAZIALA
“SEPTIMIU ALBINI” CUT
Schiau Ioana RELIGIE  CULTUL ORTODOX JUD Nat mentiune
Basa D. Laura LIMBA MAGHIARA JUD SCOALA GIMNAZIALA
“SIMION LAZAR”
Lunca Mureşului
Bunea Alexandra-Amalia LIMBA SI LITERATURA ROMANA JUD SCOALA GIMNAZIALA
“SIMION PANTEA”
SALCIUA
Kiss-Simon L.Timea LIMBA MAGHIARA JUD SCOALA GIMNAZIALA
“TOMA COCISIU” Blaj
SĂRĂŢEAN TIMEIA /
CISTEIAN MĂDĂLINA
CULTURĂ CIVICĂ JUD Nat mentiune
Banu Ioana LIMBA SI LITERATURA ROMANA JUD SCOALA GIMNAZIALA
”SINGIDAVA” CUGIR
MATEESCU GABRIELA /
NEGOIŢESCU ANDREEA
EDUCATIE CIVICA JUD Nat mentiune
Mucenicu Amina LIMBA SI LITERATURA ROMANA MINORITATI JUD SCOALA GIMNAZIALA
NR.2 SEBES
Bebeşelea Agnes LIMBA SI LITERATURA ROMANA MINORITATI JUD
MUCENICU AMINA  LIMBA GERMANĂ MATERNĂ JUD Nat II
BEBEŞELEA AGNES  LIMBA GERMANĂ MATERNĂ JUD
MULLER PHOEBE  LIMBA GERMANĂ MATERNĂ JUD
BARDAN BIANCA MATEMATICA JUD
BUMBU RAZVAN MATEMATICA JUD
CIOCA CODRIN MATEMATICA JUD
DOBRA ALEXANDRU MATEMATICA JUD
GOTA ALEXANDRU MATEMATICA JUD
OPRISIU ADRIAN MATEMATICA JUD
SERBAN CRISTIAN MATEMATICA JUD
TODOR ANDREI MATEMATICA JUD
BELDEAN MARIA MATEMATICA JUD
BEL LUANA MATEMATICA JUD SCOALA GIMNAZIALA
NR.3 CUGIR
BROSCĂREANU ANDREI MATEMATICA JUD
TRIF DENISA MATEMATICA JUD
SOREAȚĂEDUARD MATEMATICA JUD
TĂRTĂU –BUCUR COSMINA  MUZICĂ JUD
VOINA MARIA MUZICĂ JUD
PETREA O. EDUARD FLAVIUS FIZICA JUD Nat III
IRIMIE   CRISTIAN GEOGRAFIE JUD Nat mentiune SCOALA GIMNAZIALA
PETRESTI
Lazăr Alexandru VECHIUL TESTAMENT JUD SEMINARUL TEOLOGIC
LICEAL ORTODOX
“MITROPOLIT SIMION STEFAN”
ALBA IULIA
Belea Alexandru Daniel NOUL TESTAMENT JUD
Puiu Ioan ISTORIA BISERICII ORTODOXE ROMÂNE JUD Nat I
Roşca Andrei DOGMATICĂ JUD Nat mentiune
PETACA ANDREEA DENISA LIMBA LATINA JUD
RAICA PAUL DARIUS LIMBA GREACĂ JUD Nat III
BOTEZAN IOAN LIMBA GREACĂ JUD Nat III
COŞOFREŢ NICOLAE LIMBA GREACĂ JUD Nat I
MARINA SEBASTIAN CONCURSUL DE CHIMIE ”RALUCA RÎPAN” JUD ȘCOALA GIMNAZIALĂ
”VASILE GOLDIȘ” ALBA IULIA
BUCEA GEORGIA IOANA CONCURSUL DE FIZICĂ şi CHIMIE  PENTRU ŞCOLILE DIN ÎNVĂŢĂMÂNTUL RURAL „IMPULS PERPETUUM” JUD ȘCOALA GIMNAZIALĂ
”NICODIM GANEA”
STAN ILEANA CONCURSUL DE FIZICĂ şi CHIMIE  PENTRU ŞCOLILE DIN ÎNVĂŢĂMÂNTUL RURAL „IMPULS PERPETUUM” JUD
TODEA ANCA ELENA CONCURSUL DE FIZICĂ şi CHIMIE  PENTRU ŞCOLILE DIN ÎNVĂŢĂMÂNTUL RURAL „IMPULS PERPETUUM” JUD

]

 

Bogdan PRESECAN

Email:bogdanpresecan@yahoo.com
Tel: 0734.771.136


Acest articol a fost citit de 1060 ori

3 Răspunsuri la FOTO/VIDEO: Gala Performerilor -Vezi şcolile de nota 10 şi cine sunt cei mai valoroşi profesori şi elevi din judeţul Alba

  1. Dana 16 decembrie 2012 la 19:53

    Pozele sunt dezastru! Schimbati fotograful!

  2. ioan toma 16 decembrie 2012 la 23:16

    …despre ce vorbim de fapt?.Ce fel de scoala, despre care dintre profesori, chiar nu inteleg.Ce fel de merite sau competitie…intre cine si cine ?,sau intre cine cu cine? ce fel de educatie? o educatie care da oameni instruiti sau o educatie care da oameni de bine?.Egoismul se bazeaza pe importanta personalitatii, iar egoismul este cel care naste orgoliul,ambitia,lacomia, invidia, ura, gelozia, vicii incompatibile cu propria fericire a fiintei umane. De fapt ce recompensare si pentru cine ?…oricum nu sintem numai de zece chiar daca in iluzia, sau dorintele noastre arzatoare am putea fi ,dar numai acolo, si atunci ce mai conteaza abureala pe fata, la ce mai foloseste un ” carton cuiva”, schimba in vreun fel sau altul realitatea obiectiva…, iar cu cei multi, foarte multi ramasi acasa ce facem? or ei nu conteaza, multi dar…fara sansa…trist dar asta este…..

  3. ulise 17 decembrie 2012 la 14:30

    multi dar prosti. Nu putem fi egali doar in comunism